Menyu
Üye ve Ziyaretçilerle Hasbihal ve İstişare / Editör
EDİTÖR MAKALELERİ

Üye ve Ziyaretçilerle Hasbihal ve İstişare / Editör

Selam ile...

Değerli site üyeleri ve ziyaretçileri...

Yaklaşan 3 yıllık serencam içerisinde bir çok kardeşimizle elektronik oratamda da olsa haberleştik, konuştuk, halleştik, eleştirilerini aldık, tavsiyelerini dinledik. Ve istedik ki Doktor'un aziz dostları, takipçileri ve öğrencileri olarak ortak bir zeminde buluşalım, anlama ve anlatma çabamıza birlikte sahip çıkarak güç katalım.

Bu sürecin bir meyvesi olarak sitemizin sloganı olan 'Sizi Rahatsız Etmeye Geldim' ismini vererek bir yıllık çıkarmaya muvaffak olduk. Mevla'nın izniyle önümüzdeki yıllarda bu çabamız devam edecektir.

Bununla birlikte üye ve ziyaretçilerimiz bir kaç güzel istisna dışında genelde okuyucu ve takipçi olarak kalmayı seçti. Gönül ister ki onların da katkılarıyla düşünce ve anlam dünyamız daha da genişlesin.

Yine bu meyanda olmak üzere üyelerimize yönelik ve onların katkılarıyla bir düşünce ve edebiyat dergisi çıkarmayı sizlerin görüşlerine sunmak ve istişare etmek niyetiyle bu sayfayı ilginize açmak istiyorum.

Düşündüğümüz format; tamamen abonelik usulü ile çıkacak bir dergi çerçevesinde, düşüncelerimizi yaymaya, paylaşmaya, okuma ve yazma serüvenimizi bir mecraya yöneltme ve kavuşturma çabasına matuf bir dergidir.

Yıllık abonelik ile kar amacı gütmeyen derginin basım ve posta masraflarını karşılayacak, bir okuma ve yazma ameliyesini somutlaştırmak çabasıdır.

Bu konuda görüşleriniz bizim için çok önemlidir. Dergiyi 2 aylık periyotlarla yayınlamayı düşünüyoruz.

Bu düşüncelerle siz de derginin içerik, sayfa sayısı, ebatı, formatı, ismi  vs. vs. gibi konularda bizimle düşüncelerinizi bu sayfada yorumlarda paylaşırsanız bu bizim için yol gösterici olacaktır. Lütfen yorumlarınızı sadece bu sayfada kaydediniz. Ziyaretçi defterini kullanmayınız.

Ayrıca böyle bir çalışmayı sahiplenecek, bulunduğu bölgelerde taşıyıcılığını üstlenecek, en azından abonelik hususunda yardımcı olacak arkadaşları da bu vesile ile ortaya çıkarabilirsek bu çalışma için büyük bir kazanç olacaktır.

Takdir edersiniz ki dergileri dağıtımlara vermek, ödemelerini almak, takibini yapmak büyük bir külfettir. Dolayısıyla bu yollara hiç girmeden kendi içimizde kapalı devre bir yayın olarak ama etrafımızda da yine aboneler bularak etki alanını sınırlamadan bir dergi çalışması bizim için uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Alakadar olacağınızı düşünüyor ve yapacağımız tartışmalar, istişareler bu işi olgunlaştırmaya yeterse gönül rahatlığı ile bu işe başlamayı mümkün kılmasını diliyorum.

Hepinize şimdiden teşekkür eder yapacağınız katkıların hayırların ve salih eylemlerin yol göstericisi olmasını temenni ederim.

Her zaman ki gibi bitirelim.

Wesselam...

Editör / Dr.Mustafa YILMAZ