ALİ ŞERİATİ

Ali Şeriati Hüseyniye-i İrşad

Kull. Adı    

:

Şifre 

:  
     

Yeni Üye - Şifremi Unuttum

Modernizm’le Hesaplaşma Çabasında Bir Aydın: Ali Şeriati Portresi / Aydın HIZ
Kendisi Olmayan İnsan
Dünya Görüşü ve İdeoloji
Şia
İran ve İslam
Tüm medyalar için tıklayınız...
Tefsir Dersi

Sesli ve Görüntülü Medya

Ali Şeriati Belgeseli
Belgesel

Tüm Arşivler İçin Tıklayınız...

HİCRET
HACC
Hangi Kur’an / Ali ŞERİATİ
Bir Kez Daha Ebu Zer
Aşk ve Sevgi... / Dr. Ali ŞERİATİ

İSLAM BİLİM DERSLERİ BAŞLIYOR

TARİH :19-03-2009

23.03.2009 tarihinden itibaren İslam Bilim dersleri başlıyor

Dr. Ali Şeriati'nin İslam-Bilim adlı konferanslarından oluşan eserini dersler halinde yayına hazırladık. Site üyelerimiz ve ziyaretçiler burada yayınlanacak dersleri takip edebileceklerdir. Pazartesi ve Perşembe günleri yayınlanacak olan dersleri muntazam takip edip tartışan takipçiler muayyen bir vaktin sonunda bu önemli dersleri bitirmiş olacaklardır.

Derslerin bitiminde takipçiler tarih bilinci, tarih felsefesi, toplumsal tevhid ve toplumsal şirk, ideal insan, toplumbilim, tevhidi dünya görüşü, altyapı ve üstyapı, ideoloji olarak İslam, varoluşçuluk, materyalizm, alinasyon, Marksizm gibi birçok önemli konu hakkında önemli bilgiler edinmiş olacaklardır. Hem derslerin takibi hem de dersler üzerine yapılacak tartışmalarla Doktor'un öğrencileri olarak O'nun fikirlerini tanımış, tartışmış ve belki ümidimiz odur ki ilerilere taşımız olacağız
hgs bakiye yükleme
trafik cezas? ödeme
kredi kart? borç sorgulama
kredi kart? borç sorgulama
yap?kredi kredi kart? borç sorgulama
tl yükleme
hgs yükleme


detay
Tüm haberler

.....................................................

ÜYE OLUN

TARİH :17-03-2006

Siteye üye olun yeniliklerden hemen haberiniz olsun.
hgs bakiye yükleme
trafik cezas? ödeme
kredi kart? borç sorgulama
kredi kart? borç sorgulama
yap?kredi kredi kart? borç sorgulama
tl yükleme


detay
Tüm haberler

.....................................................

TARİH : -- tarihinde tarafından gönderildi...
WEB :
Ülke :
Şehir :.: Yazarlar :.
Defni Esnasında Okunan Mersiye / Dr.Mustafa ÇAMRAN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[Bu mersiyeyi İslam serdarı mücahit, arif şehit Dr.Mustafa Çamran okumuştur.]

 

 

 

“Ey Ali...! Seni tanımamla birlikte “Kevir”ini açtım. Ruhunun ve kalbinin derinliklerinde yüzdüm. Kendi gizli ve söylenmedik duygularımı onda buldum. Bundan önce kendimi hep yalnız hissederdim. Hatta kendi duygu ve düşüncelerimden, gayri tabii kendimden utanırdım. Fakat seninle tanışınca, yalnızlıkların uzağında bir kapının önüne geldim. Seninle sırdaş ve dert ortağı oldum.

 

Ey Ali..! Sen bana “kendin” olma olgusunu öğrettin. Kendime yabancıydım, manevi ve ruhi boyutlarımı tanımıyordum. Sen beni bir gül bahçesine götürdün, kötülükleri ve güzellikleri görmem için bir gedik açtın.

 

Ey Ali..! Belki hayrete düşeceksin; geçen hafta “Bint-i Cebel” savaş cephesinde idim. Birkaç gün cephe ilerisindeki “Tilli Mes’ud” siperinde Emel gerillalarıyla birlikteydim. Yanımda bir kitap götürmüştüm, o kitap senin “Kevir”indi.

 

Kevir ki; bir mana ve zenginlik alemi...Beni bulutların ötesindeki ezeliyet ve ebediyetle buluşturuyordu. Kevir ki; onda yokoluşun çığlığını işitiyordum. Vücudun baskısından kurtulup, gökyüzü melekûtuna doğru uçuyordum. Yalnızlık dünyasında vahdet mertebesine ulaşıyordum. Kevir ki; benim vücut cevherimi soyuyor, yakıcı hakikat güneşinin önünde çıplak bırakıp eritiyordu. İhlas ve samimiyete ters düşen her şeyi yerle bir ediyor, beni aşk kurbangâhında âlemi yaratana feda ediyordu.

 

Ey Ali..! Seninle birlikte Kevir’e gidiyorum. Yalnızlık Kevir’ine... Tarihin o korkunç tufanında aşkın kavurucu ateşi altına.

 

Ey Ali..! Seninle birlikte hacca gidiyorum. Şevk ve heyecanla, yücelik ve celal karşısında yok oluşa... Ve Allah’a senin bakışınla bakıyorum.

 

Ey Ali..! Seninle birlikte Fırat kenarındaki hurmalıklara gidiyorum.

 

Ey Ali..! Dert ve endişe sahibi olmayı gecenin kalbinde buluyorum. Açılmış engin bir kuyu senin derdini bana döküyor.

 

Ey Ali..! Seninle birlikte Hz.Fatıma’nın küçük ama küçüklüğüyle birlikte, dünyanın ve tarihin hepsinden büyük evini görmeye gidiyorum. Öyle bir ev ki; Hz.Ali’yi, Fatıma’yı, Zeyneb’i, Hüseyin’i kendinde toplamış. Öyle küçük bir ev ki; aşkın ortaya çıkış yeri, fedakarlığın, imanın, istikametin ve şehadetin... 

 

Ey Ali..! Senin kokun, ismin, sözlerin ve düşüncelerin beni Allah’a daha çok yaklaştıran bir çeşit ibadettir.

 

Ey Ali..! Bizim tüm samimi namazlarımızda bizimlesin. Bizlerin göklere her yükselişinde, bizlere eşlik ediyorsun. Hak yolunda şehadet mertebesine ulaşan mücahitlere şahid ve şehidsin.

 

 

Çeviri: Melih Ahıskalı

 

 

Kaynak: Şaban Ali Lamui’, Hikayethay-i ez Zindigiy-i Doktor Şeriati, Kalem yay. Tahran, H. Ş. 1377./ M.1998. s.359


         -        

 


Bu Yazı 13605 defa okunmuştur
 

 Bu haber için toplam 75 yorum yapılmıştır...

Erman 06-10-2007, 19:45:46
bu insanlara baktığımda okuduğumda yada duyumsama hissedebilme lütfuna erişebildiğimde özelde kendim ve genelde dünyanın hali için yalnızca utanç duyuyorum bu insanlar şu an bizim en hafif tabiriyle boş verdiğimiz bende üzülüyorum ama elden ne gelir cümlesiyle başımızdan savdığımız ne büyük insani idealler uğruna bir ömür verdiler yaşadılar ürettiler çabaladılar zindanlara düştüler yakınlarından oldular bir kısmı şeriati gibi fikri bir kısmı çamran gibi fiili cihada giriştiler.
Allah onlardan razı olsun .
onlar oldukça bu dünya ve bizler için hep bir umut olacak bunun için hiç çaba göstermesekde
 
ali fuat 10-05-2008, 22:45:48
o benim hayatımı değiştiren büyük bir inkilabcıydı. ona sonsuz teşekkürlerimi ifa edebilirsemkendimi mutlu addedeceğim. onun güzel bir sözü vardı.. ya susarak yezidi yada haykırarakzeynebi olacaksın derdi. sonunda hedefine vardı.şehid oldu.allahın rahmeti üzerine ve üzerimize olsun. ayrıca çamrana,imam musa sadr,a selam olsun innalillahive innaileyhu raciun.
 
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ESERLER

Ali Şeriati’nin Hayat ve Düşüncesine Toplu Bir Bakış Dr.Mustafa YILMAZ
Defni Esnasında Okunan Mersiye / Dr.Mustafa ÇAMRAN
 
 
 
 

 

nike huarache Scarpe Abbigliamento Asics nike blazer michael kors Adidas Scarpe Ray ban nike flyknit longchamp scarpe converse nike free air jordan scarpe da calcio nike cortez Cinture air max new balance Scarpe nike roshe louis vuitton Ray ban adidas oakley converse Scarpe Adidas scarpe Nike Adidas superstar air max
new balance nike air max adidas nike roshe michael kors air max nike free nike blazer new balance oakley converse Scarpe Adidas nike huarache Scarpe Ray ban scarpe converse Adidas Scarpe Abbigliamento Asics Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike flyknit

www.aliseriati.com         www.aliseriati.net        www.aliseriati.org

NETWOR YAZILIM