ALİ ŞERİATİ

Ali Şeriati Hüseyniye-i İrşad

Kull. Adı    

:

Şifre 

:  
     

Yeni Üye - Şifremi Unuttum

Modernizm’le Hesaplaşma Çabasında Bir Aydın: Ali Şeriati Portresi / Aydın HIZ
Kendisi Olmayan İnsan
Dünya Görüşü ve İdeoloji
Şia
İran ve İslam
Tüm medyalar için tıklayınız...
Tefsir Dersi

Sesli ve Görüntülü Medya

Ali Şeriati Belgeseli
Belgesel

Tüm Arşivler İçin Tıklayınız...

HİCRET
HACC
Hangi Kur’an / Ali ŞERİATİ
Bir Kez Daha Ebu Zer
Aşk ve Sevgi... / Dr. Ali ŞERİATİ

İSLAM BİLİM DERSLERİ BAŞLIYOR

TARİH :19-03-2009

23.03.2009 tarihinden itibaren İslam Bilim dersleri başlıyor

Dr. Ali Şeriati'nin İslam-Bilim adlı konferanslarından oluşan eserini dersler halinde yayına hazırladık. Site üyelerimiz ve ziyaretçiler burada yayınlanacak dersleri takip edebileceklerdir. Pazartesi ve Perşembe günleri yayınlanacak olan dersleri muntazam takip edip tartışan takipçiler muayyen bir vaktin sonunda bu önemli dersleri bitirmiş olacaklardır.

Derslerin bitiminde takipçiler tarih bilinci, tarih felsefesi, toplumsal tevhid ve toplumsal şirk, ideal insan, toplumbilim, tevhidi dünya görüşü, altyapı ve üstyapı, ideoloji olarak İslam, varoluşçuluk, materyalizm, alinasyon, Marksizm gibi birçok önemli konu hakkında önemli bilgiler edinmiş olacaklardır. Hem derslerin takibi hem de dersler üzerine yapılacak tartışmalarla Doktor'un öğrencileri olarak O'nun fikirlerini tanımış, tartışmış ve belki ümidimiz odur ki ilerilere taşımız olacağız
hgs bakiye yükleme
trafik cezas? ödeme
kredi kart? borç sorgulama
kredi kart? borç sorgulama
yap?kredi kredi kart? borç sorgulama
tl yükleme
hgs yükleme


detay
Tüm haberler

.....................................................

ÜYE OLUN

TARİH :17-03-2006

Siteye üye olun yeniliklerden hemen haberiniz olsun.
hgs bakiye yükleme
trafik cezas? ödeme
kredi kart? borç sorgulama
kredi kart? borç sorgulama
yap?kredi kredi kart? borç sorgulama
tl yükleme


detay
Tüm haberler

.....................................................

TARİH : -- tarihinde tarafından gönderildi...
WEB :
Ülke :
Şehir :.: Yazarlar :.
Üye ve Ziyaretçilerle Hasbihal ve İstişare / Editör

Selam ile...

Değerli site üyeleri ve ziyaretçileri...

Yaklaşan 3 yıllık serencam içerisinde bir çok kardeşimizle elektronik oratamda da olsa haberleştik, konuştuk, halleştik, eleştirilerini aldık, tavsiyelerini dinledik. Ve istedik ki Doktor'un aziz dostları, takipçileri ve öğrencileri olarak ortak bir zeminde buluşalım, anlama ve anlatma çabamıza birlikte sahip çıkarak güç katalım.

Bu sürecin bir meyvesi olarak sitemizin sloganı olan 'Sizi Rahatsız Etmeye Geldim' ismini vererek bir yıllık çıkarmaya muvaffak olduk. Mevla'nın izniyle önümüzdeki yıllarda bu çabamız devam edecektir.

Bununla birlikte üye ve ziyaretçilerimiz bir kaç güzel istisna dışında genelde okuyucu ve takipçi olarak kalmayı seçti. Gönül ister ki onların da katkılarıyla düşünce ve anlam dünyamız daha da genişlesin.

Yine bu meyanda olmak üzere üyelerimize yönelik ve onların katkılarıyla bir düşünce ve edebiyat dergisi çıkarmayı sizlerin görüşlerine sunmak ve istişare etmek niyetiyle bu sayfayı ilginize açmak istiyorum.

Düşündüğümüz format; tamamen abonelik usulü ile çıkacak bir dergi çerçevesinde, düşüncelerimizi yaymaya, paylaşmaya, okuma ve yazma serüvenimizi bir mecraya yöneltme ve kavuşturma çabasına matuf bir dergidir.

Yıllık abonelik ile kar amacı gütmeyen derginin basım ve posta masraflarını karşılayacak, bir okuma ve yazma ameliyesini somutlaştırmak çabasıdır.

Bu konuda görüşleriniz bizim için çok önemlidir. Dergiyi 2 aylık periyotlarla yayınlamayı düşünüyoruz.

Bu düşüncelerle siz de derginin içerik, sayfa sayısı, ebatı, formatı, ismi  vs. vs. gibi konularda bizimle düşüncelerinizi bu sayfada yorumlarda paylaşırsanız bu bizim için yol gösterici olacaktır. Lütfen yorumlarınızı sadece bu sayfada kaydediniz. Ziyaretçi defterini kullanmayınız.

Ayrıca böyle bir çalışmayı sahiplenecek, bulunduğu bölgelerde taşıyıcılığını üstlenecek, en azından abonelik hususunda yardımcı olacak arkadaşları da bu vesile ile ortaya çıkarabilirsek bu çalışma için büyük bir kazanç olacaktır.

Takdir edersiniz ki dergileri dağıtımlara vermek, ödemelerini almak, takibini yapmak büyük bir külfettir. Dolayısıyla bu yollara hiç girmeden kendi içimizde kapalı devre bir yayın olarak ama etrafımızda da yine aboneler bularak etki alanını sınırlamadan bir dergi çalışması bizim için uygun olacaktır diye düşünüyorum.

Alakadar olacağınızı düşünüyor ve yapacağımız tartışmalar, istişareler bu işi olgunlaştırmaya yeterse gönül rahatlığı ile bu işe başlamayı mümkün kılmasını diliyorum.

Hepinize şimdiden teşekkür eder yapacağınız katkıların hayırların ve salih eylemlerin yol göstericisi olmasını temenni ederim.

Her zaman ki gibi bitirelim.

Wesselam...

Editör / Dr.Mustafa YILMAZ

 

 

 


         -        

 


Bu Yazı 13494 defa okunmuştur
 

 Bu haber için toplam 236 yorum yapılmıştır...

mine 04-06-2009, 23:05:12
Sitenizi ve çalışmalarınızı beğenerek yakından takip etmekteyim. Sitenizin içeriği gerçekten takdire şayan. Yeni çalışmanız konusunda da tebrik ederim. Ve bu konuda elimizden geldiğince her konuda yardımcı olmaktan onur duyacağımı belirtmek isterim. Ali Şeriati'yi gerçekten tanımak, anlamak ve gelcek nesillere de bıraktığı mirası sağlıklı bir şekilde iletmek gerçekten çok faydalı bir çalışma. Çok teşekkür ederim.
 
rukayya 04-06-2009, 23:26:37
inanın bu düşünce beni çok heyecanlandırdı.bize düşen ne ise de yapmaya hazırız inş.ve bu tarz bi dergi yayınlandığı taktirde de her bir sayfasının her bir dizesinin es geçilmeyecek şekilde tasarlanacağına sonuna kadar inanıyorum.bu engin deryadan bi kaç şişe su alıp ihtiyaç sahiplere dağıtmak büyük hayırlardan olacağı kanaatindeyim.Rabbim yardımcımız olsun inş.ve bu çalışmada görev almayı büyük bir onur kabul ederim...
Dua ile...
wesselam...
 
yusuf 04-06-2009, 23:54:09
allah muvaffak etsın... mutlaka katkımız olacaktır..
 
muhammed 05-06-2009, 09:57:41
selamun aleykum şimdiden ummeti muhammede hayırlı olsun guzel olur inş allah bu yolda sıradel mustakim üzerinde ise dergi olur kıtab olur bundan guzel bir dünşünce varmı allah şimdiden bu eylem içine gıren ve destek veren ve içinde ınsanları bılge yapan dan allah razı olsun rahman çalışan emek verenın hakkını zayi etmez dr mustafa yılmaz çalışmalarından dolayı tş k selamtle kalın
 
Etem 05-06-2009, 10:53:36
Allahın rahmeti bereketi üzerinize olsun kardeşlerim
inşah bir birimize fikirlerimizle düşüncelerimizle yardımcı olacağız editör kardeşin çalışmalarınızdan dolayı size başarılar.

Siz yazın sizden sonraki nesiller okuma değerlendirme vakti bulurlar tıpkı bizim önceki nesillerin çalışmalarını destelediğimiz gibi .

S.A.
 
mustafa ekici 05-06-2009, 11:27:05
selamlar Mustafa Bey,
rahmetli şehidle ilgili bu çabalarınız beni gerçekten heyecanlandırıyor,
böyle bir dergide doktorun iki ayda bir ateşli bir makalesini tekrar okuyabilmek bile böyle bir derginin varlık sebebi için yeterde artar bile. bendeniz kendi adıma abone olmak isterim,
şimdiden hayırlı olsun derim, etrafımdaki bir kaç dostun da severek abone olacağına ianıyorum.
saygılarımla
mustafa ekici
 
ahmedyasin 05-06-2009, 11:47:24
Her eser (dergi veya kitap) bir sancının dışa vurumudur aslında, adalet terazisinin kırıldığı ve zulmün özgürlük adına meşrulaştırılmaya çalışıldığı günümüzde ayrıca üretmenin hazza ve hızza endekslendiği bu dönemde insani erdemleri artırmak için atılan her adım, yapılan her çalışma değerlidir ve desteklenmelidir. Ama bu yapılırken piyasa dergisi olmanın ötesinde Şeriati okulunun öğrencilerine düşen ezberleri bozan adalet ve özgürlük ile donatılmış bir neslin yetişmesine katkıda bulunacak bir çalışma ortaya koymak olmalıdır. bize düşen tarafı inşaallah abone olmak ve abone bulmak ayrıca kendi adıma yapabileceğim ise kitapçılık yaptığım için işyerimde tanıtımını ve satışını da üstlenmek olabilir. Hayra yol olur inşaallah selam ve dua...
 
adem göktaş 05-06-2009, 12:32:50
Öncelikle böyle bir site hazırladığınız için ALLAH sizden razı olsun dergi çıkartma fikriniz gerçekten beni heyecanlandırdı yardımımz olacaksa seve seve gönülden yardımcı oluruz.Böyle bir dergiye gerçekten ihityaç var ALLAH YAR VE YARDIMCINIZ OLSUN

SELAM VE DUA İLE
 
nakşidil 05-06-2009, 13:39:39
Allah'ın selamı, rahmeti ve bereketi üzerinize olsun.. böylesine güzel bir fikri/projeyi bize sunduğunuz için minnettarım..yazı yazmak hayatımın en önemli parçası.bu yazıların derginizde yayınlanması beni çok mutlu edecektir.elimden geleni yapmaya hazırım Rabbimin izniyle..bu vesileyle belki de daha fazla insana ulaşılır, daral(tıl)mış ufuklar genişletilir, aydınlatılır.. isteklerinize hazırım inşallah tüm kalbimle ve sevincimle.
dua, dua ve dua ile...
 
artin 05-06-2009, 14:16:34
selam a. sevgili kardeşim.Ali Şeriati gibi bir kişiyi ülkemizde yeniden anlamlandırmak ve gelecek nesillere tanıtma düşüncenden dolayı tebrik ediyorum.Ben de Ali Şeriati hayranıyım.özellikle sizi rahatsız etmeye geldim i çok orjinal bulduğumu belirtmek isterim.Üzüldüğüm nokta ise 237 kişinin okuyup da 9 kişinin yorum yapması oldu.Eğer dergi çıkacak ise önce dergi komisyonu oluşturulmalıdır.her ay yayınlanması yerine daha kaliteli ve düzeyli olması açısından üç ay da bir yayınlanmasını isterim.yazıyı okuyan kardeşlerden isteğim olumlu ya da olumsuz yapmalarıdır.
Allah a emanet olun.saygılarımla
 
Oğuzhan Özdemir 05-06-2009, 15:57:33

Ben Bursa'dayım, felsefe bölümünden yeni mezun oldum, önümüzdeki süreçte askere gidebilirim. Ama burada samimi olduğum hocalarım var, Mazlumder sekreteri ve çevresi olan bir hocam ile, kitap yazan, çeşitli yerlere yazı gönderen başka bir hocam daha var, aynı zamanda doktora öğrencisi mezun olduğum ünide-Sakarya. Onlarla irtibata geçilebilir aynı zamanda, yardımcı olacaklardır. Adapazarı'nda kitabevi olan ve Türkiye'de bilinen bir öykücü-yazar Necati Mert var. Edebi yazılar açısından kendisinden yazı istenilebilir, samimi olarak görüşmekteyim kendisiyle de.Hece Öykü'ye yazı göndermektedir, ayrıca onun tanıdığı amatör öykücüler de bulunmaktadır. Sakarya Felsefe'den Sait Başer var, samimi olduğum hocalarımdan. Kendisi göndermek isterse ve hazırlarsa dergiye yazı gönderebilir, ayrıca Kubbealtı Neşriyat'ın senelerce yöneticiliğini yapmıştır. Bu kişilere ulaşmak için telefon numarası ve mail adreslerini verebilirim, Mustafa Hocam, ne şekilde görüşmek istiyorsa kendilerine bildirebilirsiniz. Şuan aklıma gelenler bunlar, İnşallah hayırlısı olur.
 
adnanyurt 05-06-2009, 16:47:08
okur okumaz cok sevdim bu fikri ya da tasariyi...beni oldukca heyecanlandirdi...bu konu da söylecek cok sözüm var dogrusu ancak kiminle ne sekilde nasil iletisime girecegimi bilmiyorum kaldi ki yazdiginiz tanitim yazisin da buna da pek yer vermemissiniz...ancak gene de bu is icin gönüllü oldugumu bulunmesini isterim....
 
Erkan Mehmet Şen 05-06-2009, 17:03:48
Böyle bir derginin çıkması bir zenginlik kaynağı olacaktır. İnternetten okumak ayrı dergiden okumak ayrıdır. Kağıdın taşıdığı anlam sanal ortamdan kat be kat daha ayrı bir değer taşıyor. İletişimde bir kural vardır. Araç mesajdır. En doğru işi yaptığınıza inanıyorum. Bu dergi çıktığında abone olacağım. Selamlar, Allah yardımcınız olsun.
 
ekrem kilic 05-06-2009, 22:38:41
benim abone olarak ve elimden geldigince tanitimini kisisel yapmak olackatir.yani pek aktif olamayacagim ama sizi her daim ilgi ve alakayla takip ettim. ozellikle insnalari rahatsiz etmek fikri cok hos :)

biz onlari rahatsiz edecegiz.mustekbirleri.vesselam
 
Ahmet GÜLEÇ 06-06-2009, 14:24:03
Değerli hocam, haberi samimiyetle söylüyorum ki gözlerim dolu dolu okudum ve içimde inanılmaz bir sevinç ve heyecan uyandı. Ömrünü hak için mücadeleye adamış Şehit'in kendisinin ve düşüncelerinin daha geniş alanlara duyurulması, inanıyorum ki çok güzel işlere ve hayırlara vesile olacaktır. Her zeminde hakkı ve hakikati haykırmak insan olmanın ve bir müslüman olmanın en önde gelen gereklerinden biridir diye düşünüyorum. Çıkarılması düşünülen derginin de bu amaca hizmet edeceğine inanıyor, bu konuda katkım olursa da kendimi çok mutlu hissedeceğimi belirtmek istiyorum. Hatay'da yaşayan bir öğretmen olarak da bu bölgede gayretlerimin olacağını ifade edeyim. İsim konusunda da kısaca fikirlerimi sunmak istiyorum. Uzun zamandır aklımın bir köşesinde ilerde bir dergi çıkarmak adına düşüncelerim vardı. Yaşım henüz 25. Genç denilebilecek bir yaşta bu mümkün gibi görünmese de hayatımın ilerleyen dönemlerinde, Yaradan da kısmet ederse böyle bir şey düşünüyordum. Hatta derginin muhtemel iki adı da belliydi: "Uyanış" ya da "Diriliş". Çıkarılması düşünülen bu dergi için bu isimleri haddim olmayarak size öneriyorum. Allah yapılacak her hayırlı işin başarıya ulaşması için bizlere güç, cesaret, sabır ve başarı ihsan eylesin. Vesselam...
 
cavlak 06-06-2009, 14:48:32
çok güzel bir girişim. ve ihtiyaç olan bir atılım. fakat, bu işleri naçizane bilen biri olarak, şunu söylemek isterim; güzel fikirler dergileşirken, naftalinli, eski, sıkıcı bir formata bürünüyor ya da sanki düşünce insanları asosyalmiş gibi dergi materyaline uygun davranılmayıp gizili egolara yeniliyor. örnek çok var çevrede, herkes biliyor. dergi ,kısaca, arkasınmdaki düşünce kadar yeni, devrimci ve zihin açıcı olmalı derim. elimden gelen yardımı da yaparım. kolay gelsin. sevgiler.
 
Habil MERT 07-06-2009, 00:12:51
Eyvallah abim.. Elimizden geleni yaparız inş.. Ben dergi adı olarak EBUZER ismini tavsiye ediyorum..
Abone çalışmalarındada yardımım dokunabilir... dua ile...
 
elifikbal 07-06-2009, 22:15:45
ben abone olurum...
 
ali k 08-06-2009, 10:08:45
isim için,
öze dönüş
sözün cografyası
kültürel atılım
insan olmak
süreç ve oluşum
isimlerini tavsiye ediyorum..
başarılar diliyorum,,,,
 
ŞERİATİ NURETTİN MERİÇ 08-06-2009, 13:30:46
yapay olanla doğal olan arasında sonsuz bir mesafe vardır haz alma noktasında... Allah yar ve yardımcı olsun bu konuda... dokunmak ve hissetmek dünyanın en doyumsuz işidir... SONSUZ UMUTLA...
 
ŞERİATİ NURETTİN MERİÇ 08-06-2009, 13:42:03
dergi adı olarak........ RAHATSIZ EDİYORUZ olabilir mi? zira böyle bir dergi iddialı bir dergi olmalı... dokunmalı ama hissettirmeden, vurmalı ama kırmadan, sarsmalı ama acıtmadan... zira rahatsızlık olmadan dönüşüm imkansızdır ki bu durumu elan bizatihi damarlarımızda hissedercesine yaşıyoruz... oyun akıllı oynanarak kazanılır... ve dönüşüm beyindeki urlar yarılarak gerçekleştirilir... beyindeki urları yarmayan hiçbir hareket asla başarıya ulaşamaz.... bu yüzden bu yüce girişim önce bunu hedeflemeli ve yaptığını tam yapmalıdır... bunlar yürek sözleri ama sonradan vurucu dönüşümlere sebep olmasın... anlamak önemlidir ve anlaşılmak... sonsuz UMUTLA ve yüce DEVRİMLE...
 
şeriati nurettin meriç 08-06-2009, 13:47:48
ayrıca muhakkak alışılmışın dışında bir düşünce egzersizi olmalı... zira üretilen düşünceler hep aynı kalıpta... söylenip söylenip aynı şeyler söyleniyor... muhakkak beyinler zorlanmalı ve farklı açılardan bakışlar sunulabilmeli... bu farklılık yaratalım gibi basit düşünceler ile değil gerçekten ihtiyaç olduğu için böyle olmalı... ayrıca ilim konusunda kesinlikle ama kesinlikle komplekste olmamalıdır... zira üretimi ve özgünlüğü yok ediyor... sonsuz umutla....
 
ali 08-06-2009, 21:20:38
Büyük üstad Ali ŞERİATİ yi anlama yolunda gösterdiğiniz gayrete teşekkür ediyor,çabalarınıza katkı yapma konusunda sizlere elimden gelen desteği vereceğimi bilmenizi isterim.

vesselam
 
Ahmet Yavuz 08-06-2009, 21:26:19
Güzel ve geç kalınmış bir düşünce, gönül isterdiki daha önceden düşünülmüş olsun umarım düşüncede kalmaz projenizi heryönüyle destekliyorum ve destekleyen arkadaşların sayısıda gün geçtikçe artacaktır.
S.A
 
veysel veli 08-06-2009, 21:58:31
isari olmaya hazırm.buyrun.Hizmete hazırım.yaşamadan ölmek istemiyorum.görüşme davetinizi bekliyorum.A'dan Z'ye geri duran neolsun. Vesselam.
 
Emre Özkan 08-06-2009, 23:17:23
Sayın Mustafa Yılmaz, siteye çok katkı koymamakla birlikte e-mail adresimize gelen mesajlar aracılığı ile takip ediyoruz. Bir çok makaleden de müstefid olduk. Site, Ali Şeriati sevgimin mübelliği vazife görmekteydi. Eğer bizleri bir Ali Şeriati yaratmak ameliyesi olacaksa dergi hep birlikte katkı koyalım. Edebiyat yerine Düşünce dergisi daha faydalı olur, Düşüncenin içinde nasıl olsa edebiyatı olacaktır. Edebiyattan ise düşünmeye fırsat kalacağını zannetmiyorum. Dergi, muhakkak eğitim-öğretim özelliği de taşımalı, sadece bize 2 ayda bir gelen dergi yerine, 2 ayda bir bizden de bir şeyler alan bir dergi olmalı ki karşılıklı bir eğitim-öğretim gerçekleşmiş olsun. Okurlar, öğrenci olmalı, onlardan da bir şeyler alınmalı. Ali Şeriati'yi sevenlerin ödevlerden kaçınacağına ihtimal vermiyorum. Ali Şeriatiyi sevmek toplumsal sorumluluk bilinci ister, bu site kadar, bir dergide bu bilincin oluşmasına katkı koyacaktır, o halde hep birlikte elimizi taşın altına koyalım.
 
pervari02 09-06-2009, 14:13:54
bence geç bile kalındı. ebuzzer gibi bir değeri bana tanıtan büyük insan şeriati fazlasıyla değerlendirilmeyi hak ediyor...
 
zehra 09-06-2009, 16:03:56
gerçekten siteden sonra böyle bir derginin çıkması farz olmuştu.bir dergi fikri çok güzel ama Şeriati'yi mutlu etmek istiyorsak, yorumlarını okuduğum arkadaşların da dediği gibi, onun fikirlerini -- ki artık bizlerin oldu -- daha fazla kişinin zihnine hakiki bir surette nakş etmek ve bu düşünceler doğrultusunda eyleme geçilmesini sağlamak ya da en azından böyle bir amaç güderek yola çıkmak... ego tatmini gibi sonuçlar verilmemesi için de samimi olmaya gayret göstermeliyiz.bunun üzerinde çok duruldu ama, amacımız şevk kırmak değil, düşünce boyutunda da olsa önlem almaktır.yoksa klişe olacak ama hepimiz insanız ve hatalarımız olması doğal. biz samimi olursak allah inayetini bizden esirgemeyecektir.ve bu düşünce ile yola çıkarsak belki sadece dergi ile de kalmayız, daha büyük işler yaparız.ümit güzel bir şey, her ne kadar onu sıklıkla terk etsek de...bu dergi ilk başta çok randıman alamayabilir. fakat en azından kendi içimizde birlik ve beraberliği kurmak açısından da olsa önemli bir görev icra etmiş olacaktır. gittikçe yanlızlaşıyoruz ve bu bizler gibi samimi inananlara hiç yakışmıyor. şunu da belirteyim yapılan iş küçük de olsa birlik ve beraberliği gerektiren bir eylem üzerine inşa edilmiş ise o zaman kesinlikle aşırı fedakarlığa ihtiyaç vardır.elimden geleni yapmak
istiyorum. küçük bir adım ile başlayayım: üye olurum, çevremdekileri de üye yapmaya çalışırım.ben 2, siz 3-4-5 üye kazandırdı mı tamamdır. yavaş yavaş açılım olacaktır allah'ın izniyle...
wesselam..
 
sibel usta 10-06-2009, 09:54:42
gerçekten güzel bir düşünce.. niye olmasın dedirtecek bir düşünce.. müslümanlların birbriyle iletişim kurması, bağlarını koparmaması, hergeçen gün bilgi dağarcığını genişletmesi ve birbiriyle bu konuda alşveriş yapması açısından iltifata şayan bir düşünce..
 
zehra 13-06-2009, 16:48:11
bu arada isim önerisi olarak benim aklıma "Üçüncü Yol" geliyor. derginin barındırdığı düşüncelerin alternatif üreten bir çizgide seyiretmesini vurgulamak açısından güzel bir fikir. derginin edebiyat yönü olursa bu isim yeterli gelir mi bilemem ama. bi de ali k arkadaşımızın önerdiklerinden "Öze Dönüş" olabilir. bu hem düşünce hem de edebiyat yönünü karşılar gibi.. selametle...
 
enes 14-06-2009, 23:25:39
sevgılı edıtorumuz gerçekten 3 yıldır azımle ve özverıyle şeriati hakkında ümmeti bilgilendirmek ve onun düşüncesini bizlere en iyi şekilde sunabilmek için çalışmaktadır.dergi fikri güzel ve isabetli bir düşünce.inşallah tüm kardeşler bu konuda elinden gelenin daha fazlasını yapmaya gayret ederse hoş ve kaliteli şeyler oluşabilir.bize düşen en önemli şeyse bence çıkabilecek dergiyi okumak ve okutmaktır...inş düşünclerimizde muvaffak olmak dileğiyle
 
Fatih Mehmet Yıldırım 16-06-2009, 22:52:31
Sizi tebrik ederim.
Kutlarım.
46 aydır AhdeVefa dergisini çıkarıyoruz..

Malum zorluklar insana güc verir.
Yanınızdayız.

Ahdevefa ile
 
zeynep nese 18-06-2009, 10:00:43
S.A
Dergi isini gonulden destekliyoruz hocam.Ben derginizin daha cok dusunce dergisi olmasi kannatindeyim.Isim olarak DIRILIS OLUMLE BASLAR nasil.Bu hem ahiret bilincini hem de doktorun sehadetinden sonra onun unutulmadigini fikirleriyle yasatildigini vurgulayan bir isim olur.Dergi icin yapabilecegim en etkili sey arkadas cevremden size okuyucu kazandirmak olur.Kendim yazi da yollayabilirim kabul ederseniz.Allah yar ve yardimciniz olsun.
S.A
 
abdulkerim tuhubi 25-06-2009, 15:23:15
s.a
Böyle bir dergi fikri çok güzel,ben her türlu destege varım,diyorum
 
Habil MERT 25-06-2009, 17:17:34
Dergi ismi için öneriler:
EBU ZERR
ŞEM : yani "mum" şeriatinin bazı yazılarında kullandığı mahlas.
REBEZE
KEVİRİYAT
....
 
asım gültekin 28-06-2009, 12:44:37
sa değerli arkadaşlar
çıkarmayı düşündüğünüz kısa sürede kapanacağını en başından söyleyeyim.
neden? çünkü iki ayda bir çıkıyor!
bu ne demek?
şu demek?
türkiyede iki ayda bir çıkan dergi ne var?
hangisi yaşamış?
sayamazsınız!
sayacaklarınız zaten kapanacak dergilerdir.. emin olun.
bu durumda derim ki 3 ayda bir çıkan dergi daha iyi olacaktır.
mevsimler biel üç aydır biliyosunuz.
üç aylara yeni girdik.
bana üç güzellemesi yaptırmayın.
biraz net girdim konuya ama üç ayda bir çıkan dergi hem sizi mahvetmeyecektir..
böyleyken böyle.
şimdilik bu kadar.
dua ile
 
hewal 05-07-2009, 18:03:47
sa böyle bir çalışmada yer almak,bir parçası olmak beni mutlu eder.dergi inş isabetli bir karar.RABBIN yardımıyla bu işe başlanılması taraftarıyım.bölgemde derginin tanıtılması ve abonelik işlemleriyle memnunniyetle katılırım.sa selametle
 
Veysel Yenigül 16-07-2009, 02:59:49
Böyle bir çalışmada yer almaktan, her basamağında bulunmaktan, maddi ve manevi her türlü katkıyı sunmaktan onur duyarım. Gerçekten Ali Şeriatiyi okuyanlar ve onu sevenler biraraya gelirse, çok daha farklı yaklaşımlar, perspektifler ve hakaniyet kriterlerine uygun platformlar oluşabilir bu ülkede. O, Bir ekoldür. Bu ekolün izini sürmek ve düşünce iklimimizde yeni damarların yeşermesine su taşımak kutsal bir vazife olsa gerek...
Saygı ve selamlarımla..
 
badıllı 21-07-2009, 15:34:24
dergi çalışmanızda başarılar diliyorum dergi ismi olarak düşünce ,elif yada ali olabilr hayır üzerinde yaptığınız çalışmalar zai olmaz inş.
 
veysel menekşe 22-07-2009, 11:39:18
Ah ah ! " yeni bebek bekleyen " taze evliler gibi yanakları al al güllenen gül niyaz"lı ,
" mahcub sevgililer" avazlı ; heyecan dolu cesur canlar 'ım benim..!
Daha doğmamış çocuğa don biçer isim koyarsınız ha.?!
Sizdeki bu heyecan ellilik evliler' i bile aşk' a getirir be ya !
Önerdiğiniz isimler bile tebessüm etmeme yetti de arttı valla be ya!...
Ah siz çocukluğundan asla vazgeçmemiş Bu ülke' nin Meriç Yürekli Çocuklar ' ı..!... Ah siz delikanlılığından da asla geçmemiş O Ülke' nin Kevir Yürekli Çocuklar' ı !
Ah ah " eşk- i ya !" larından da geçmemiş Her Ülke 'nin Mangal Yürekli Çocuklar' ı !....
Ne desin bu aşığınız size ?
Ne söylesin bu gözleri yaşlı Kanberi uşağınız size?
İsim ha ?..
Ha ha ha !.
İlaham çocuklar !..
Alın size isim !..
..............

Hayır olmaz !..
Valla olmaz !.
Israr etmeyin canım.!.
Söylemiycem işte !..
Zaten doğmuş çocuğun kulağından başkası 'nın kulağına
Üflemiycem işte !..
............
Anlayan anlamıştır kim olduğunu..
Merak ediyorsa kendisi gelsin..
Üfleyivereyim kulağına ismini
Cismiyle müsemma eyleyiş resmini
............
Daha ne bir dergiye nasib olmuştur bu isim , ne bir dergah'a
Ol sahibinden başkasına deyvermem ; hem vallaha - billaha
.......
Wesselam !.
 
yasemin 24-07-2009, 10:36:26
selamünaleyküm dergi fikriniz çok güzel sürekli internetten takip etmek çok zor hele biz çalışanlar için
Allah cümlenizden razı olsun
 
ozan şahin 29-07-2009, 00:21:21
uzun süredir sırf tembelliğimden dolayı siteyi takip edemediğşm için sayın editörün yazısını henüz okudum.
Açıkçası bu dergi fikri hala gündemde mi bilmiyorum; ama bence çok heyecan verici bir girişim. İsmi konusunda şu olsun diyemem ; ancak "rahatsız etmeye geldim" lafı gibi biraz kışkırtıcı ve ilgi çekici bir isim olursa daha uygun olur diye düşünüyorum. Ali Şeriati'nin kapısını tıklayan bir dergi olacak okuyucular için zira. Ben de üstüme düşen ne olursa seve seve yaparım...
 
Veysel Yenigül 13-08-2009, 04:07:34
Selam arkadaşlar, Dergi çıkarma fikri ile ilgili son durum nedir? Editörümüzden bilgi alabilirmiyiz acaba?
vaz mı geçiliyor yoksa...
 
Ümit Altıner 12-09-2009, 05:48:18
Hintlinin özgürlüğü denizinde tuz idi
Manchester ile Leeds in kumaşları eridi
Yokmuydu asaleti yürekte ki Gandiji
Çıplak çıplak yürüdü özgürlüğü getirdi

Herşey ibret,
Herşey.

Hindistan ibret,
Gandi de.
Hint Denizinin tuzu bile.

Tepki vermeli
Mücadele etmeli

Olsa da bir durağımız Rebeze...

Taşlayıp öldürseler mi?

O zaman belki Neccar oluruz.
Neccarca ölürüz.

Allah bizimle.

"Keşke kavmimiz de görseydi" deriz belki de

Girerken Cennete.

Selam olsun içinden Ali Şeriati geçen dergiye

Selam olsun bu niyete.

Ümit Altıner
 
DERYA 19-01-2010, 12:55:01
'Sizi rahatsiz ermeye galdim' adli kitabin cikmasi beni ne kadar cok sevindirdiyse bu dergi dusunceside beni o kadar cok sevindirdi...
Ben Hollandada yasiyorum buralara dergi gonderilirmi acaba eger cikarsa. o ursa cok cok sevinirim ve iyi bir takipcisi olurum derginizin..
tesekkur ederim
 
birisi 12-02-2010, 18:09:40
Sayın editör yorumlar yapılalı aylar oldu. bu yorumlar üstüne siz ne diyorsunuz? dergiyi çıkarıyormyuz?
 
 

BU KATEGORİDEKİ DİĞER ESERLER

Söz Yalnızca ‘Geldim’ İdi.. Ve Allah ve Hacer Vardı... / Dr.Mustafa YILMAZ
Doktor Şeriati’de Sanat: Varolandan Kaçış - 2 / Dr. Mustafa YILMAZ
Şizofren Dibace Yada Suzinak Peşrev / Editör
2006 Yılı Değerlendirmesi / EDİTÖR
Leylekler Aydın da Getirir mi? / Dr. Mustafa YILMAZ
Doktor Şeriati’de Sanat: Varolandan Kaçış - 1 / Dr.Mustafa YILMAZ
İktidarın Teolojisi Üzerine Deneme: "Onlara Eğer Yeryüzünde İktidar Verirsek" / Mustafa YILMAZ
Sireti Suretin Önünde Gitmeli İnsan / EDİTÖR
"Avrupa'nın Zâde-i Melaneti" veya Pravda Gazetecilerinden Namuslu Aydına Bir İnce Yol: Medya, Aydın ve Namus Üzerine / Dr. Mustafa YILMAZ
Kasitin, Marikin, Nakisin: Üç Cephede Savaş / Mustafa YILMAZ
Ali Şeriati’nin Mirası ve İslam-Bilim’e Aşina Olmak / Dr.Mustafa YILMAZ
Tarih Felsefesi’nin Kuruluşu yada Yarının Tarihine Bakış / Dr.Mustafa YILMAZ
Himalayalarda İkbal Arayan Yalnız Bir Adam / Dr.Mustafa YILMAZ
Üye ve Ziyaretçilerle Hasbihal ve İstişare / Editör
"Yaşamı Alışkanlık Durumuna Getirenler Yaşamaktan El Çekmiş Durumdadırlar." / Dr.Mustafa YILMAZ
Bir Virgül Uğruna Ölmek yada Yazmanın Karanlık Kuyusu / Dr.Mustafa YILMAZ
 
 
 
 

 

nike huarache Scarpe Abbigliamento Asics nike blazer michael kors Adidas Scarpe Ray ban nike flyknit longchamp scarpe converse nike free air jordan scarpe da calcio nike cortez Cinture air max new balance Scarpe nike roshe louis vuitton Ray ban adidas oakley converse Scarpe Adidas scarpe Nike Adidas superstar air max
new balance nike air max adidas nike roshe michael kors air max nike free nike blazer new balance oakley converse Scarpe Adidas nike huarache Scarpe Ray ban scarpe converse Adidas Scarpe Abbigliamento Asics Scarpe air jordan scarpe da calcio nike free nike cortez nike flyknit

www.aliseriati.com         www.aliseriati.net        www.aliseriati.org

NETWOR YAZILIM